اسکاداریا سلارین - اسکاداریا سلارون

اسکاداریا سلارین (Escadaria Selaron) یا اسکاداریا سلارون شهریور ۶, ۱۳۹۶

اسکاداریا سلارین – اسکاداریا سلارون

اسکاداریا سلارین – اسکاداریا سلارون ، مجموعه ای از پله های معروف جهان در شهر ریو دوژانیرو است که با نام «پله های سلارین» نیز شناخته می شود. این هنر کار هنرمند متولد شیلی، جورج سلارین است که این کار را به عنوان «ادای احترام به مردم برزیل» انجام داد.

تاریخچه

در سال ۱۹۹۰، جورج سلارین شروع به بازسازی پله های طولانی جلوی در خانه اش کرد. در ابتدا همسایگانش او را به خاطر انتخاب رنگ هایش (آبی، سبز و زرد به رنگ پرچم برزیل) مسخره می کردند. او این کار را ابتدا به عنوان پروژه ای جانبی شروع کرد ولی بعدها این کارش به وسواس تبدیل شد. هنگامی که او متوجه شد پولش در حال اتمام است،  شروع به فروش نقاشی هایش کرد تا بتواند هزینه ادامه کارش را تامین کند. این کار طولانی و جامع بود اما او ادامه داد و در نهایت کل پله ها با کاشی ها، سرامیک ها و آینه های رنگارنگ پوشیده شد.

سلارون قبل از اتمام یک بخش، کار بخش دیگری را شروع می کرد و دائم کارش را تغییر می داد تا به قطعه ای هنری و در حال تکمیل تبدیل شود. سلارین هیچ وقت کارش را تمام شده حساب نمی کرد و مدعی بود که این رویای دیوانه وار و منحصر به فرد فقط در زمان مرگش پایان می یابد.

در ابتدا، کاشی ها از سایت های ساخت و ساز مختلف و مکان های تجمع زباله شهری تأمین می شد. اما در سال های بعد بیشتر کاشی ها توسط بازدید کنندگان از سراسر جهان تأمین می شد.

زندگی نامه جورج سلارین

جورج سلارین در سال ۱۹۴۷ در شیلی متولد شد. او قبل از رسیدن و قصد اقامت در ریو دو ژانیرو در سال ۱۹۸۳، به عنوان یک نقاش و مجسمه ساز در بیش از ۵۰ کشور از سراسر جهان سفر، زندگی و کار می کرد. او در سال ۱۹۹۰ کار بازسازی پله ها را شروع کرد.

تلفن او چندین بار قطع شد و چندین بار دیگر نیز تهدید به بیرون انداختنش از خانه اش شد زیرا توانایی پرداخت هزینه های زندگی اش را نداشت. او نقاشی های زیادی را به فروش رساند و از مردم محلی و مسافران کمک های مالی دریافت می کرد تا بتواند به کار خود ادامه دهد.

سرانجام سلارین در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۳، در پله های معروف لاپا درگذشت. بدنش همراه با علائم سوختگی پیدا شد.

فعالیت های فرهنگی

اسکاداریا سلارین – اسکاداریا سلارون در بسیاری از جملات مشهور، روزنامه ها، نمایش های مسافرتی، مستندها و تبلیغات مشهور استفاده شده است. کانال های نشنال جئوگرافی، آمریکن اکسپرس، کوکا کولا، تایم و پلی بوی، برخی از رسانه هایی هستند که پله های اسکاداریا سلارین – اسکاداریا سلارون در آن ها به نمایش گذاشته شده اند. همچنین موزیک ویدئوهایی نظیر  و همچنین  در این مکان فیلمبرداری شده اند. پله های اسکاداریا سلارین – اسکاداریا سلارون  همچنین با جاذبه گردشگری ای معروف و محبوب برای گردشگران تبدیل شده است.

تور برزیلویزای برزیل

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید