دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land

دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land

دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land ، پارکی است موضوعی که در نزدیکی و مجاورت ایستگاه های مترو Maihama  و دیزنی لند توکیو قرار گرفته است. این پارک که در ۱۵ آپریل ۱۹۸۳ تأسیس شد، اولین پارک با تم دیزنی لند است که در خارج از آمریکا ساخته شده است. دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land همانند دیگر دیزنی لندها توسط والت دیزنی و به همان سبک دیزنی لند کالیفرنیا و «پادشاهی جادویی» ساخته شده است. به طور کلی مجموعه دیزنی لندها از شخصیت ها و کاراکترهای اصلی کمپانی والت دیزنی ساخته شده اند. کمپانی اورینتال مالک تمامی دیزنی لندها می باشد. با این حال دیزنی لند توکیو تنها تم پارکی است که به طور کامل و یا حتی به طور جزئی هم وابسته به این شرکت نمی باشد.

در سال ۲۰۰۱، تم پارک دیزنی لند توکیو با سرمایه ای حدود ۲/۷ میلیارد دلار بازگشایی شد. همچنین این پارک در سال ۲۰۱۳ نیز، ۲/۱۷ میلیون بازدید کننده را به خود جذب کرد که بعد از آن تبدیل به دومین تم پارک پربازدید بعد از «پادشاهی جادویی» آمریکا شد.

بخش های مختلف دیزنی لند توکیو Tokyo Disney Land :

این پارک از ۷ بخش مختلف تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

بازار جهانی (World Bazaar)

ورودی اصلی و اصلی ترین منطقه خریدی توکیو دیزنی لند، بازار جهانی می باشد.

بازار جهانی به دو خیابان اصلی تقسیم شده است. خیابان اصلی از ورودی اصلی تا قلعه سیندرلا کشیده شده است.

این بخش از دو خیابان اصلی تشکیل شده است. خیابان اصلی آن از ورودی اصلی به سمت قلعه سیندرلا می رود. خیابان دیگر که کاملاً عمود بر خیابان اصلی است، از یک سمت به سرزمین ماجراجویی (Adventureland) و از سمت دیگر به سرزمین فردا (Tommorrowland) می رسد. بازار جهانی به سبک شهرهای آمریکایی اوایل قرن ۲۰ میلادی طراحی شده است. این بازار اصلی ترین و بزرگ ترین مرکز خرید دیزنی به شمار می آید. اکثر مهمانان و بازدید کنندگان توکیو دیزنی لند در هنگام خروج به این بازار می آیند و خرید می کنند.

کشور حیوانات (Critter Country)

بخش کشور حیوانات، محل کاراکترهای انیمیشن «ترانه جنوب» محصول شرکت والت دیزنی می باشد. «داداش خرگوشه»، «داداش روباهه»، «داداش خرسه» و دیگر کاراکترهای انیمیشن را می توان در این بخش یافت. این بخش در ابتدا «کشور خرس ها» نامیده شده بود. در این بخش می توانید تفریحات متفاوتی را تجربه کنید که برخی از آنها عبارتند از: کنده سواری در کوهستان اسپلش (Splash) و تورهای قایقرانی در رودخانه آمریکا.

سرزمین غربی (Westernland)

سرزمین غربی که سرزمین کابوی ها و غرب وحشی نیز نامیده می شود، از تم موضوعی غرب آمریکا برخوردار است. این بخش در امتداد رودخانه آمریکا ساخته شده و بزرگ ترین تم پارک و بخش دیزنی لند توکیو می باشد. ترن هوایی «کوهستان بزرگ رعد» و جزیره «تام سایر» نیز در این بخش قرار دارند. همچنین با یک پیاده روی طولانی مدت می توانید از سرزمین غربی به سرزمین فانتزی و کشور حیوانات برسید.

سرزمین ماجراجویی (Adventureland)

سرزمین ماجراجویی برای کسانی که روحیه ماجراجویی دارند مناسب است. با سفر به این منطقه می توانید حیات وحش، شگفتی های طبیعی و خطرات در کمین حیات وحش را تجربه کنید. مقبره گمشده، جنگل های تاریک، خانه جنگلی خانواده سوئیس، خانه درختی تارزان، قطار رودخانه غربی و کشتی سواری با دزدان دریایی کارائیب نیز از تفریحات جذاب و سرگرم کننده این بخش می باشد.

سرزمین فرا (Tommorrowland)

اگر به فضا و تکنولوژی های نسل آینده علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم تا از این بخش دیدن کنید. کوهستان فضایی و گردش در ستارگان، از جمله برخی جاذبه های این بخش می باشند. والت دیزنی نیز بازدید از این بخش مجموعه دیزنی لند را به تمام بازدید کنندگان پیشنهاد کرده است.

شهر کارتونی (ToonTown)

شهر کارتونی، محله ای کارتونی متعلق به دنیای میکی موس هاست. در این بخش شخصیت های کارتونی جذاب و فراموش نشدنی میکی موس ها زندگی می کنند. همچنین در این بخش شما می توانید زندگی این کاراکترهای مبوب را از نزدیک ببینید. همچنین می توانید از بازی در قایق «دونالد داک» و تماشای خانه درختی «چیپ و دیل» لذت ببرید.

سرزمین فانتزی (Fantacyland)

سرزمین فانتزی، در بخش مرکزی پارک قرار گرفته و قصر سیندرلا در ورودی آن قرار گرفته است. پیتر پن (Peter Pan)، سفید برفی، «دنیای کوچکی است» (It’s a Small World)، پو در جستجوی عسل و فیل پرنده Dumbo نیز از شخصیت های محبوب این بخش می باشند. این بخش به طور کلی براساس فیلم و شخصیت های کلاسیک دیزنی ساخته شده است.

تور ژاپنتور ژاپن

توکیو

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید