سانتا ترزا

سانتا ترزا (Santa Teresa) شهریور ۵, ۱۳۹۶

سانتا ترزا

سانتا ترزا ، نام محله ای در شهر ریو دو ژانیرو برزیل می باشد. این منطقه بر بالای تپه سانتا ترزا، واقع در مرکز شهر ریو است و به سیم پیچ ها و خیابان هایش که مورد علاقه گردشگران می باشد، مشهور می باشد.

این محله در اطراف کلیسای سانتا ترزا که در دهه ۱۷۵۰ بر روی تپه دستِرو (Desterro) ساخته شده، شکل گرفت. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، روستایی سطح بالا بود که به ویلاهای باشکوهش شهر داشت. یکی از زیباترین ساکنان سانتا ترزا، رِیموندو اُتونی دِ کاسترو مایا (Raymundo Ottoni de Castro Maia)، کلکسیون دار هنری که در عمارت Chacara do Ceu زندگی می کرد، بود.

امروزه این املاک به موزه و نمایشگاه هایی شامل آثار ماتیس (Matisse)، ژان متزینگر (Jean Metzinger)، الیسو ویسکونتی (Eliseu Visconti)، دی کاوالکانتی (Di Cavalcanti) و کاندیدو پورتیناری (Candido Portinari) تبدیل شدند. این مرکز در نزدیکی مرکز فرهنگی پارک روئیناس قرار دارد. در سال ۲۰۰۶، برخی از این نقاشی ها دزدیده شدند و هنوز هم پیدا نشدند.

موزه دیگری به نام موزه بوند (Bonde) که به تاریخ معروف تراموای سانتا ترزا، از زمان ریشه تاریخی اش، می پردازد. تراموا سواری جاذبه محبوب گردشگری این منطقه می باشد.

تاریخچه

کلیسای سانتا ترزا

این محله در دهه ۱۷۵۰ بر روی مور دستِرو (Moro Desterro) (سمت راست تپه) برخاست و کلیسای کاتولیک نام گرفت. این یکی از اولین گسترش های خارج از ساکنین اولیه پرتغالی در مرکز شهر بود. در تمام طول تاریخ، سانتا ترزا بسیاری از مهاجران اروپایی را به خود جذب کرد.

تراموا سانتا ترزا

در سال ۱۸۷۲ تراموایی برای اتصال مرکز شهر ریو دو ژانیرو به سانتا ترزا ساخته شد که دسترسی به محل را افزایش داد. این تراموا با پیوند نمادین زرد رنگ، تبدیل به نمادی از سانتا ترزا شده است.

به طور کلی، این محله که زندگی قرن گذشته شهر ریو دو ژانیرو را به تصویر می کشد، با مغازه های قدیمی، خانه های تاریخی، خیابان های سنگ فرش شده، کلیساها و کافه ها دنج اش به یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر ریو دو ژانیرو تبدیل شده است.

تور برزیل – ویزای برزیل

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید