پارلمان هیل

پارلمان هیل (Parliamant Hill) مرداد ۳۰, ۱۳۹۶

پارلمان هیل

پارلمان هیل که در زبان محاوره به هیل نیز معروف است، منطقه ای در جنوب رودخانه اتاوا، ایالت اُنتاریو می باشد. این ساختمان بر روی تپه ای شیب دار و در نزدیکی ابتدای کانال ریدو ساخته شده است. این ساختمان محل پارلمان کانادا می باشد که از اهمیت نمادین ملی برخوردار است. آتش سوزی ۳ فوریه ۱۹۱۶ بلوک مرکز ساختمان را نابود کرد و در سال ۱۹۲۷، پارلمان هیل همراه با برج صلح تکمیل شد و به شکل امروزی خود در آمد. این ساختمان امروزه نماد شهر اُتاوا می باشد.

این منطقه در سال ۱۸۵۹ (یعنی اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹)، پس از اینکه اُتاوا توسط ملکه الیزابت به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شدف به یک حوزه دولتی تبدیل شد.

معماری

سبک معماری پارلمان هیل گوتیک است که در زمان ویکتوریا و با ارتفاع ۵۰ متر ساخته شد و مشرف به رودخانه اتاوا می باشد. این بنا سازه ای سنگی می باشد و در کارهای زینتی داخل ساختمان از ماسه سنگ های اوهایو استفاده شده است. کتابخانه پارلمان که در قسمت پشتی ساختمان قرار گرفته است، ساختمانی هشت ضلعی است که از لحاظ معماری بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشد. این ساختمان از آتش سوزی سال ۱۹۱۶ نیز جان سالم به در برده است.

یکی از جذاب ترین برنامه هایی که در این ساختمان اجرا می شود، مراسم تغییر شیفت گارد می باشد. این مراسم در زمانی که برج ساعت ۱۰ بار زنگ می زند انجام می گیرد.

مردم عادی می توانند هنگامی که جلسات دولت در حال برگزاری است، از برج صلح بالا بروند و مناظر را تماشا کنند و یا حتی سوالات خود را بپرسند. تورهای رایگانی نیز جهت بازدید از ساختمان پارلمان و معرفی تاریخچه اش در این مکان برگزار می شود.

به طور کلی، ساختمان پارلمان هیل سالانه تعدادی بالغ بر ۳ میلیون نفر گردشگر را به خود جذب می کند.

تور کاناداویزای کانادا

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید