جزایر تورنتو

جزایر تورنتو (Toronto Islands) شهریور ۱۹, ۱۳۹۶

جزایر تورنتو

جزایر تورنتو که قبلاً با نام هیاواثا (Hiawatha) شناخته می شدند، زنجیره ای جزایر کوچک است که در جنوب سرزمین اصلی تورنتو و دریاچه اُنتاریو قرار گرفته اند. جزایر تورنتو که تنها جزایر واقع در قسمت غربی دریاچه اُنتاریو می باشند، مقر بندرگاه تورنتو را نیز فراهم می کنند.

این جزایر محل پارک های محلی، فرودگاه شهر تورنتو بیلی شاپ، چند باشگاه قایقرانی بادبانی، پارک تفریحی سنترویل و ساحل هانلان (Hanlan) می باشد. جامعه جزیره نیز بزرگترین جامعه شهری بدون وسیله نقلیه در شمال آمریکا می باشد، گرچه برخی از وسایل نقلیه خدماتی در آن وجود دارند.

دسترسی به جزایر از طریق کشتی، از جمله کشتی های شهر تورنتو که از ترمینال کشتی جک لایتون (Jack Lauton) در پایین خلیج حرکت می کنند، و یا تاکسی های آبی ممکن می باشد.

این جزیره یک مقصد تفریحی محبوب است. دوچرخه سواران که به قصد تفریح به جزیره می روند، می توانند از طریق کشتی به جزیره بروند. همچنین دوچرخه و چهار چرخ ها را می توان در جزیره مرکزی اجاره کرد. زمین گلف فریزبی () نیز در این جزیره وجود دارد. ساحل اصلی نیز در امتداد ساحل جنوبی قرار دارد.

با توجه به وقوع سیل، بسیاری از پارک های جزایر در ماه های ژوئن ۲۰۱۷، از جمله پارک تفریحی سنترویل (Centroville) به روی گردشگران بسته شدند. اما اکثر پارک ها در ۳۱ ژوئیه مجدداً فعال شدند.

جغرافیا

وسعت جزایر حدود ۸۲۰ هکتار می باشد. بزرگ ترین و دورترین جزیره که جزیره مرکزی نامیده می شود، شکل هلالی دارد و خط ساحلی کانال های شرقی و غربی را شکل می دهد.

Algonquin (جزایر Sunfish) و المپیک دو جزیره اصلی دیگر هستند. اولی یک منطقه مسکونی و دومی پارک است. جزیره مرکزی محل جزیره عمومی شهر و مدرسه علوم طبیعی جزایر می باشد. جزیره مقطع نیز در انتهای شرقی جزیره مرکزی قرار دارد و مثل Algonquin یک منطقه مسکوونی می باشد. اسکله مرکزی جزیره و پارک تفریحی سنترویل در جزیره میانی قرار گرفته اند که در نتیجه اغلب با جزیره مرکزی اشتباه گرفته می شود. جزایر کوچکتر عبارتند از:

  • جزیره ماگ – محل باشگاه قایقرانی بادبانی جزایر
  • جزیره جنگلی به شدت جنگلی است و اتصال ثابتی به جزایر دیگر ندارد.
  • جزیره مار بخشی از آن جنگلی و بخشی ساحلی است که نمای بندرگاه تورنتو (پارک جزیره مار) را دارد و دسترسی آن از طریق پل عابر پیاده واقع در جنوب جزیره مرکزی امکان پذیر است.
  • جزیره Chippewa جنوبی – به شدت جنگلی است و بین جزیره مار و جزیره جنوبی قرار گرفته است.
  • جزیره جنوبی برای پهلو گیری و نگه داری قایق بر روی زمین توسط باشگاه قایقرانی بادبانی سلطنتی کانادا استفاده می شود. انتهای شرقی جزیره خیابان Chippewa را قطع می کند و پوشیده از درخت می باشد. یک زمین تنیس نیز در انتهای غربی جزیره قرار دارد.
  • جزیره RCYC توسط باشگاه قایقرانی بادبانی سلطنتی کانادا استفاده می شود.

تور کاناداویزای کانادا

موقعیت

 

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید