قلعه اوساکا

قلعه اوساکا (Osaka Castle) شهریور ۱۵, ۱۳۹۶

قلعه اوساکا

قلعه اوساکا قلعه ای است بسیار زیبا واقع در شهر ژاپن که در سال ۱۵۸۶ به دستور جنگجو و سیاستمدار ژاپنی «هیدهیوشی و تویوتومی» ساخته شد. ساخت این قلعه ۳ سال به طول انجامید و در آن زمان، قلعه را به بزرگ ترین قلعه ژاپن تبدیل کرد.

تاریخچه

قلعه اوساکا جزء معدود بناهایی است که در ساخت آن کلیه فرماندهان جنگی نیز موظف به همکاری در ساخت بودند. ژنرال «کاتو کیوماسان» بزرگ ترین سنگ این قلعه را که higo shi نام دارد و با ۶ متر ارتفاع و ۱۴ متر طول، در نزدیکی دروازه جنوبی قرار گرفته است را از جزیره «شادو» به اوساکا آورد. پس از شکست هیدهیوشی در سال ۱۶۱۵، قلعه اوساکا نیز فروریخت اما «شگون» بلافاصله بعد از شکست هیدهیوشی برای حفظ قدرت اش، قلعه را بازسازی کرد. اما مجدداً پس از سقوط «Shogunate»، قلعه نابود شد و شکل امروزی آن حاصل بازسازی سال ۱۹۳۱ می باشد. این قلعه مهم از زمان آزوچی مومویاما (Azuchi-Momoyama) تاکنون نقشی اساسی در اتحاد ژاپن ایفا کرده است.

امروزه قلعه اوساکا به معروف ترین قلعه ژاپن تبدیل شده است و سمبل اوساکا می باشد.

معماری

برج اصلی قلعه، ۲۴ متر ارتفاع و ۵ طبقه دارد که چشم اندازی زیبا از شهر را ارائه می دهد. در هر طبق از این برج نمایشگاه هایی با مضمون شهر و قلعه اوساکا برگزار می شود که بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. محیط دیوار خارجی قلعه حدود ۱۳ کیلومتر می باشد. بخش مرکزی نیز دارای دیوارهای پیچ در پیچ و متحدالمرکزی می باشد. در زمان گذشته بر روی سراسر دیوارهای قلعه نگهبانانی وجود داشتند که شبانه روز نگهبانی می دادند و مراقب هر خطری بودند. ساختمان ۸ طبقه موجود در کاخ نیز بین سال های ۱۵۸۳ و ۱۵۹۸ میلادی ساخته شد.

اطراف قلعه را نیز یک خندق بزرگ فراگرفته و خود قلعه نیز بر روی سنگی مرتفع و هرمی شکل بنا شده است. این ویژگی قلعه را در مقابل حمله جنگجویان حفظ می کرد.

تور ژاپنویزای ژاپن

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید