کانادا

نمایشگاه مواد غذایی SIAL کانادا ۲۰۱۹

نمایشگاه مواد غذایی SIAL کانادا از ۱۰  الی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در شهر مونترال کشور کانادا برگزار می گردد.

نمایشگاه SIAL کانادا، تنها نمایش بین المللی ای است که محدوده کاملی از محصولات، تجهیزات و تکنولوژی هایی که به طور خاص برای صنایع غذایی طراحی شده اند، را به نمایش در آورده است.

SIAL کانادا شامل مجموعه گسترده ای از فعالیت ها نظیر بیش از ۵۰ کارگاه و کنفرانس در سایت است. متخصصان این صنعت از این فعالیت ها برای گسترش شبکه خود، کشف روش های جدید، تست مهارت های خود، کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار و روند آن در کانادا و خارج از کانادا استفاده می کنند.

در این نمایشگاه می توانید تمام بازیگران کلیدی صنایع نظیر خرده فروشان، تولید کنندگان، ارائه دهندگان خدمات غذای، وارد کنندگان، توزیع کنندگان و پردازندگان کشاورزی – غذایی را زیر یک سقف ملاقات کنید.

 بخش های مختلف نمایشگاه

گزارش های سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

تور کانادا تابستان ۹۷

تور کانادا

۲ شب نیاگارا، ۴ شب تورنتو، ۱ شب اتاوا، ۳ شب مونترال، ۴ شب ونکوور

۱۴ شب و ۱۵ روز – تاریخ: ۱۴-۲۹ شهریور

خدمات تور شامل:

بلیت رفت و برگشت با هواپیمایی بریتیش ایرویز
۱۰ شب اقامت در هتل همراه با صبحانه
یک وعده ناهار در برج اسکای لون
ترانسفر های شهری و بین شهری
ترانسفر فرودگاهی
راهنمای فارسی زبان
بیمه مسافرتی

نمایشگاه بین المللی SIAL کانادا

SIAL کانادا: نمایشگاه بین المللی غذا و نوشیدنی

نمایشگاه SIAL کانادا، برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ برگزار شد و ثمره همکاری بین سهامداران  ۳ گروه بود:

نمایشگاه SIAL کانادا رویدادی برجسته در صنایع غذایی کشاورزی هستند که کلیدی برای ورود به بازارهای بین المللی ایالات متحده و کانادا می باشند.

SIAL کانادا نه تنها کلیدی برای ورود به صنایع کشاورزی کانادا است، بلکه کلیدی برای ورود اختصاصی به بازارهای بین المللی و ایالات متحده نیز می باشد. SIAL تنها رویداد با این مقیاس در کانادا می باشد که بیش از ۸۵۰ غرفه دار ملی و بین المللی از بیش از ۵۰ کشور، میزبان بیش از ۱۵۰۰۰ خریدار از کانادا و ایالات متحده و ۶۰ کشور دیگر می باشد.

این نمایشگاه، تنها نمایشگاهی است که با ارائه طیف کاملی از محصولات در یک محل، انتظارات مشتریان خود را برآورده می کند. شما با هر سلیقه ای که باشید، می توانید دقیقاً همان چیزی را که به دنبالش هستید در این نمایشگاه بیابید.

بازارهای مواد غذایی پویا و متنوع

مناطق دریاچه ای

انتاریو: پویاترین ایالت

آلبرتا (Alberta)

آلبرتا

آلبرتا یکی از ۱۳ ایالت کانادا است که ادمونتون پایتخت آن و کلگری مهم ترین شهر آن است. شهر بنف و پارک ملی بنف نیز از زیباترین شهرها و مراکز این ایالت هستند. این استان پس از استان های کبک، اُنتاریو و بریتیش کلمبیا، چهارمین ایالت بزرگ کانادا می باشد.

شهر ادمونتون بر روی خط تراز شمالی کشور کانادا قرار گرفته و به منابع عظیم نفتی دسترسی دارد. شهر کلگری نیز در بخش جنوبی ادمونتون قرار گرفته است. این دو شهر بیش از ۷۵% از جمعیت ایالت آلبرتا را در خود جای داده اند.

این ایالت از نظر قومی از تنوع قابل توجهی برخوردار است. این اقوام از ایرلند، اسکاتلند، اوکراین، فرانسه، خاورمیانه و … می باشد. در نتیجه وجود اقوام بسیار، مذاهب بسیاری هم در این ایالت وجود دارد که کاتولیک مرسوم ترین آن هاست. تنوع فرهنگی حاکم بر این ایالت نیز حاصل از این تنوع قومیتی است. به طوریکه شهر ادمونتون ایالت آلبرتا از تنوع غذایی، فرهنگی، موسیقیایی و هنرهای اجتماعی بسیاری برخوردار است.

آب و هوا

آب و هوای ایالت آلبرتا به ۴ بخش تقسیم می شود که عبارتند از: کوهستانی، جنگلی شمالی، پارکی و دشتی. همچنین آب و هوای خشک قاره ای همراه با تابستان های گرم و زمستان های سرد بر این ایالت حاکم هستند. این ایالت بعد از کلمبیا و اُنتاریو رتبه سوم تنوع مذهبی در کشور کانادا را دارا هستند. همچنین قدیمی ترین مسجد کشور کانادا که مسجد رشید می باشد، در شهر ادمونتون این ایالت قرار دارد.

پوشش گیاهی و جانوری

در فصل بهار گل های شقایق و آفتابگردان در وسعت زیادی در شمال آلبرتا دیده می شوند. همچنین در قسمت های جنگلی ایالت، درختانی نظیر صنوبر، بید، کاج و درختان با برگ های خزانی یافت می شوند. در دشت های ایالت آلبرتا گاومیش آمریکایی شاخ دار در اکثر مناطق مشاهده می شود. همچنین گوزن شمالی، آهو سفید، گوسفند، خرگوش، سنجاب و خرس خاکستری و سیاه و سفید در دشت ها و کوهستان های ایالت آلبرتا فراوان مشاهده می شوند.

تور کانادا

موقعیت

بریتیش کلمبیا (British Columbia)

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا ، غربی ترین ایالت کشور کانادا است که در میان اقیانوس آرام و رشته کوه های راکی قرار گرفته است. شهر ویکتوریا پایتخت این استان است و ونکوور نیز بزرگ ترین شهر آن می باشد. این استان، سومین استان بزرگ کانادا است و مساحت آن به اندازه مجموع سه کشور فرانسه، هلند و آلمان می باشد.

تاریخچه

بریتیش کلمبیا، دارای یکی از غنی ترین و مهم ترین تاریخچه های بومی کانادا است. به طوریکه هنگامی که اروپایی ها وارد این ایالت شدند، نیمی از ساکنان کنونی این ایالت در آن زندگی می کردند. در اواخر دهه ۱۷۰۰، کاشفان انگلیسی معروف «جیمز کلارک و ناخدا جورج ونکوور» به ونکوور وارد شدند و در همان زمان اروپایی ها نیز وارد بریتیش کلمبیا شدند. بازارگانان پوست نیز بعد از این دو کاشف در این ایالت ساکن شدند و به دنبال آن مهاجرانی از اروپا، چین و ژاپن نیز وارد بریتیش کلمبیا شدند. پس از احداث راه آهن مشاغل معدن و جنگلداری نیز به اقتصاد این ایالت اضافه شد. در نهایت اقتصاد این ایالت بعد از جنگ جهانی دوم شکوفا شد. در این دوره شکوفایی فرهنگی نیز در این ایالت صورت گرفت و در نتیجه ونکوور و ویکتوریا تبدیل به مراکز فرهنگی و هنری این ایالت شدند.

بریتیش کلمبیا در طول سال حدود ۳۵ هزار نفر مهاجر را به خود جذب می کند. دلیل این جاذبه محیط چند فرهنگی و سطح بالای زندگی می باشد. این جاذبه سبب شده تا بخش مهم جمعیت ایالت را مهاجران تشکیل بدهند.

شهرهای استان بریتیش کلمبیا از بهترین و تمیزترین شهرهای کانادا هستند به طوریکه این ایالت برای برگزاری بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۰ انتخاب شد.

جاذبه های گردشگری

برخی از جاذبه های گردشگری بریتیش کلمبیا عبارتند از:

تور کانادا

موقعیت

انتاریو (Ontario)

انتاریو

انتاریو ، یکی از ۱۳ ایالت کانادا، بزرگ ترین، قوی ترین و پرجمعیت ترین استان کانادا می باشد. مرکز این استان تورنتو است که پرطرفدار ترین شهر کانادا می باشد. اُتاوا، پایتخت کشور کانادا نیز در این استان قرار گرفته است.

انتاریو، در معاهده ۱۸۶۷ یکی از ۴ استان اصلی که به هم پیوستند، بود. نام این استان که در زبان هورن Huron به معنای دریاچه بزرگ است، از دریاچه انتاریو گرفته شده است. همچنین انتاریو، جزء اولین مناطق سلطنتی کشور کانادا است که قدیمی ترین شرکت های کانادایی را در خود جای داده است. تاریخچه این استان را مهاجرانی ساخته اند که در ابتدا با قایق، قطار و هواپیما خود را به این کشور رساندند. نسل مهاجران اولیه کانادا هنوز هم در انتاریو وجود دارد، به طوریکه امروزه غیر از ۵/۲ درصد جمعیت استان، بقیه از نسل های اولیه هستند.

انتاریو، گاهی اوقات به دو منطقه انتاریو شمالی و جنوبی تقسیم می شود که تقریباً حدود ۹۴ درصد از جمعیت این استان در انتاریو جنوبی ساکن هستند. اکثریت زمین های زراعی نیز در این منطقه وجود دارند. انتاریو شمالی نیز با داشتن زمستان های سرد و جنگل های وسیع جمعیت کمی را در خود جای داده است.

همچنین استان انتاریو، در قسمت شرقی کانادا و مابین استان های کبک و مانیتو قرار گرفته است. این استان با استان های مینسوتا، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک مرز مشترک دارد. و در نهایت با خلیج هادسون و جیمز از شمال مرز مشترک دارد.

منابع طبیعی

این استان دومین ایالت بزرگ کانادا از لحاظ مساحت خشکی است که از نظر دارا بودن تنوع منابع طبیعی شهرت بسیاری دارد. برخی از منابع عبارتند از:

در نهایت، استان انتاریو، فرهنگ های مختلف را از سراسر جهان در خود جای داده است و یکی از متنوع ترین فرهنگ های جهان را داراست.

شهرهای مهم

تور کانادا

موقعیت

کبک (Qubec)

کبک

کبک ، بزرگترین استان کانادا است که مرکز آن کبک سیتی است و شهر مونترال، بزرگترین شهر آن می باشد. اکثر ساکنان این استان فرانسوی زبان هستند و استان کبک، تنها استانی است که اکثر مردم آن یک زبان را صحبت می کنند. کبک، همچنین دومین استان پرجمعیت کانادا نیز می باشد. در نواحی شمالی این استان سکونت کمی وجود دارد و اکثریت مردم (نزدیک به ۸۰%) در سواحل رودخانه سن لوران زندگی می کنند. رودخانه سن لوران مهم ترین منطقه آمریکای شمالی نیز می باشد.

سواحل رودخانه سن لوران قبل از استعمار فرانسه و ایجاد فرانسه نو خالی از سکنه بودند و اولین مهاجران کشور کانادا در اطراف این سواحل سکونت گزیدند و شروع به کشاورزی کردند. همچنین رودخانه سن لوران با طول حدود ۱۲۰۰ کیلومتر، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مجراهای کشتیرانی جهان و محور اصلی رودخانه ای آمریکای شمالی به شمار می آید.

کبک، غالباً به دلیل داشتن جنگل های بسیار وسیع، تپه های گرد و مسیرهای آبی بسیار زیادش شهرت یافته است و در سراسر جهان با عنوان «اروپای آمریکای شمالی» شناخته می شود.

آب و هوای استان کبک نیز از تنوع زیادی برخوردار است. به طوریکه دارای چهار فصل متضاد از جمله بهاری ملایم، پاییزهایی سرد، تابستان هایی خنک و زمستان هایی سرد، می باشد. شهرهای ساحلی از آب و هوایی معتدل برخوردارند، اما مناطق مرکزی و شمالی اش آب و هوایی مشابه مناطق قطبی دارند که شامل زمستان هایی طولانی و سرد و تابستانی های کوتاه و خنک می شود.

کبک قدیمی یا اولد کبک نیز از محله های قدیمی و تاریخی کبک می باشد و برج و باروهای اطراف شهر قدیمی، تنها برج و باروهای به جا مانده در آمریکا می باشد و در سال ۱۹۸۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند.

جاذبه های گردشگری

تور کانادا

موقعیت

مونترال (Montreal)

مونترال

مونترال ، شهری است واقع در ایالت کبک که بزرگ ترین شهر این استان و دومین شهر بزرگ کانادا می باشد. این شهر پانزدهمین شهر بزرگ و پرجمعیت آمریکای شمالی می باشد. همچنین این شهر دومین شهر بزرگی است که فرانسوی زبان می باشد، به طوریکه ۶۷ درصد از سکنه این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. همچنین مونترال، میزبان تعداد زیادی از انگلیسی زبانان و مهاجران متفرقه می باشد. قدمت این شهر به ۸۰۰۰ سال قبل بازمی گردد و در سال ۱۸۳۲ شکل شهری به خود گرفت.

تا سال ۱۹۷۰، مونترال، عنوان بزرگ ترین شهر کانادا را نیز به خود اختصاص داد بوده اما پس از آن شهر تورنتو جای آن را گرفت. مونترال در بخش شرقی کانادا و بخش جنوب غربی استان کبک قرار گرفته است. این شهر همچنین از تورنتو و اتاوا به ترتیب ۵۳۹ کیلومتر و ۱۹۰ کیلومتر فاصله دارد. این شهر با داشتن دسترسی به آب های آزاد از آب و هوای قاره ای متوسط برخوردار می باشد. شهر قدیم مونترال، نیز با در برداشتن ساختمان های قدیمی، بناهای تاریخی و … یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین بخش های شهر مونترال می باشد.

مونترال دارای تاریخی بسیار غنی است و گذشته آن بخش مهمی از تاریخ کشور کانادا را شکل می دهد. این شهر با داشتن نگارخانه ها و موزه های بسیار، پارک های دیدنی، مناظر تاریخی، دومین باغ گیاهشناسی بزرگ جهان و برخورداری از فرهنگ های مختلف سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

نکات جالب در مورد مونترال این است که هیچ ساختمانی در این شهر نمی تواند بلند تر از صلیب بالای قله رویال ساخته شود و شهر هیروشیمای کشور ژاپن خواهر خواهنده این شهر می باشد.

جاذبه های گردشگری

فستیوال ها

تور کانادا

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید