برای نمایش اطلاعات ویزا، کشور موردنظر را از لیست زیر انتخاب نمایید

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای محدوده شینگن می باشد که ایرانیان برای ورود به محدوده آن نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. طبیعت زیبا و منحصر به فرد و زیبایی های بسیار کشور سوئیس سبب شده تا افراد زیادی جذب این کشور شوند. علاوه بر این، این کشور بهترین کشور جهان برای زندگی می باشد.

انواع ویزای سوئیس

  • ویزای نوع A / ترانزیت: با این ویزا مسافر نمی تواند از فرودگاه خارج شود و فقط می تواند پرواز خود را از یکی از فرودگاه های محدوده شینگن تعویض کند و به یک کشور دیگر در محدوده شینگن برود.
  • ویزای نوع B / ویزای عبور: مسافر با این ویزا می تواند از فرودگاه خارج شود و از کشور مورد نظر به عنوان محل عبور استفاده کند. مسافر در این حالت می تواند از طریق زمینی به کشور دیگری غیر از محدوده شینگن برود.
  • ویزای نوع C / ویزای شینگن: ویزای کوتاهه مدتی است که مدت اعتبارهای متفاوتی دارد. با این ویزا می توانید به کشورهای محدوده شینگن سفر کنید.
  • ویزای نوع D / ویزای ملی: این ویزا برای کسانی که تمایل به اقامت بیش از ۹۰ روز در سوئیس دارند، صادر می شود و از طرف اداره مرکزی کانتون صادر می شود. اکثراً تجار و بازرگانان از این ویزا استفاده می کنند.

آدرس سفارت سوئیس: تهران – الهیه – خیابان شریفی منش – کوچه یاسمن – پلاک ۲

تلفن: ۲۲۰۰۸۳۳۳-۰۲۱

مدارک لازم برای ویزای سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن سوئیس

۱٫ فرم مشخصات فردی

۲٫ دو قطعه عکس ۴٫۵*۳٫۵ ( رنگی تمام رخ پشت زمینه سفید).

۳٫ اصل پاسپورت با حداقل ۷ماه اعتبار از زمان سفر.

۴٫ پاسپورت های قدیمی.

۵٫ نامه تمکن مالی با مانده حساب حداقل برای هر نفر ۷۰ میلیون تومان (نامه به انگلیسی و مانده حساب ارزی باشد)

۶٫ کلیه اسناد شغلی اصل وکپی (روزنامه رسمی، اساسنامه، پروانه کسب،گواهی اشتغال به کار+ تجمیع بیمه تامین اجتماعی، گواهی اشتغال به تحصیل…). اصل گواهی اشتغال به کار در سربرگ شرکت با مهر وامضا شرکت (دارالترجمه رسمی بدون نیاز به مهر دادگستری

  • برای صاحبین مشاغل: آخرین روزنامه رسمی که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد.
  • برای مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازگانی معتبر.
  •  برای مشاغل وابسته و کارمندان دولتی: لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی (کلیه مدارک دارالترجمه رسمی بدون نیاز به مهر دادگستری).

۷٫ اصل و کپی سند مالکیت.

۸٫ اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه

۹٫ ضمانت نامه بانکی برای هر شخص حداقل نفری ۵۰ میلیون تومان. (توجه: کلیه مدارک باید دارای ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و مهر دارالترجمه باشند)

تور سوئیس

سایت سفارت سوئیس

آدرس سفارت سوئیس

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید