هیروشیما (Hiroshima)

هیروشیما

هیروشیما، پایتخت استان هیروشیما است که بزرگترین شهر در منطقه چوگوکو، هونشو غربی (بزرگترین جزیره ژاپن) می باشد. هیروشیما در لغت و زبان ژاپنی به معنای «جزیره وسیع» است. این شهر در سال ۱۸۸۹ در موقعیت شهری قرار گرفت و در آپریل ۱۹۸۰ نیز به یک شهر مستقل تبدیل شد. این شهر با داشتن تنها ۵۰۰ سال قدمت، از شهرهای دیگر ژاپن جوان تر است. هیروشیما از نظر جمعیت، ۲/۲ درصد از جمعیت ژاپن را تشکیل داده و در رتبه دهمین شهر پرجمعیت کشور قرار دارد. همچنین با ۸۴۷۹ کیلومتر مربع مساحت، رتبه ۱۱ ام را در میان ۴۷ استان ژاپن به خود اختصاص داده است.

هیروشیما، اولین شهر جهان می باشد که در طول تاریخ جهان، با بمب اتمی ویران شده است. ارتش نیروی هوایی آمریکا در تاریخ ۶ آگوست ۱۹۴۵ میلادی، یک بمب اتمی حاوی ۶۰ کیلوگرم اورانیوم را – که به پسر کوچک معروف است – در فاصله ۵۴۸ متری از سطح زمین منفجر کرد. قدرت این بمب به اندازه ای بود که از فاصله ۹ کیلومتری با درخششی ۱۰ برابر نورانی تر از نور خورشید قابل رؤیت بود. همچنین قدرت بمب برابر با ۲۰ تن تی ان تی نیز بود. تا پایان سال ۱۹۴۵ بر اثر انفجار این بمب حدود ۱۴۰۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. بین سال های ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۱ نیز ۶۰۰۰۰ تن دیگر جان خود را از دست دادند. کل شهر هیروشیما نیز بر اثر انفجار با خاک یکسان شد و تنها یک ساختمان اداری نیز که در مرکز انفجار قرار داشت به طور کامل نابود نشد. این ساختمان تنها بازمانده بمباران اتمی هیروشیما است و «یادمان صلح هیروشیما» نامگذاری شده است.

آب و هوا

هیروشیما، دارای آب و هوایی عموماً گرم می باشد و به دور از هر گونه بلایای طبیعی نظیر طوفان و زلزله است. با این وجود، تفاوت بسیاری بین آب و هوای نواحی کوهستانی در شمال و مناطق ساحلی آن در جنوب وجود دارد. میانگین درجه حرارت و بارش باران در شمال به ترتیب ۱۲ درجه سانتی گراد و ۱۷۰۰ میلی متر و در جنوب به ترتیب ۱۵ درجه سانتی گراد و ۱۵۰۰ میلی متر می باشد.

جاذبه های گردشگری

محوریت کلیه جاذبه های گردشگری شهر هیروشیما در کلمه صلح خلاصه شده است. برخی از این جاذبه های گردشگری عبارتند از:

  • پارک صلح
  • یادمان صلح هیروشیما
  • موزه یابود صلح
  • قلعه هیروشیما
  • باغ گل و گیاه شوکی – ان
  • معبد جوکوکو – جینجا
  • باغ غرق شده

تور ژاپن – تور ژاپن

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید