اطلاعات سریع


نام رسمی

مالدیو

پرچم

پایتخت

ماله

زبان های اصلی

زبان رسمي مالديو، زبان ديوهي است که زباني از خانواده هندوآريايي بوده و با زبان سينهالي (زبان رسمي سري لانکا) هم‌خانواده‌است.

ادیان

اسلام سنی (رسمی)

حکومت

جمهوری

مساحت

۲۹۸کیلومتر مربع (۱۸۹ام)

واحد پول

روفیا(Rufiya)

ساعت

ساعت ماله حدود 1.5 ساعت جلوتر از تهران می باشد

جهت رانندگی

راست

پیش شماره

960+

نوع پریز برق

ولتاژ نوع برق

220V

رومینگ ایرانسل

دارد

رومینگ همراه اول

دارد

شهر های توریستی اصلی

جزایر مالدیو

تاریخچه


بنا بر روایات تاریخی مالدیو، یک روحانی ایرانی به نام یوسف تبریزی مردم مالدیو را مسلمان کرده است. ودر سفرنامه ابن بطوطه آمده است که شخصی به نام ابوالبرکات بربری که از مغرب (مراکش) به آن محل رسیده بود آنها را به دین اسلام دعوت نمود که خود پیرو مذهب مالکی نیز بود و آنها دین اسلام را پذیرفتند. از 1887 تا زمان استقلال در 1965 مالدیو تحت الحمایه ی بریتانیا بود . ولی سلطان نشین الدین ، که در قرن چهاردهم بر پا شده بود ، در 1968 از میان برداشته شد . به احتمال فراوان در روزگار قدیم این سرزمین را که موج دریا پول به سواحلش می ریخت جادوئی می شمردند.

شهرهاهیچ شهری در این قسمت وارد نشده است

جاذبه های گردشگری اصلی


سایر جاذبه‌ های گردشگری

مسجد جامع
مسجد السلطان بزرگترین مسجد کشور مالدیو است که در پایتخت آن بنا نهاده شده است. سال ساخت آن به 1656 میلادی باز می گردد. این مسجد شامل یک مرکز اسلامی بزرگ نیز می باشد و نزدیک به 5000 نفر می توانند در آن همزمان نماز بخوانند. گلدسته های طلایی و زیبای این مسجد بر زیبایی های شهر ماله افزوده است. بسیاری از قهرمانان ، افراد معروف و شخصیت های مهم مالدیو در این مسجد دفن شده اند.

موزه ی ملی
یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مالدیو ، موزه ملی می باشد. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه را داراست که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 بوده و در هنگام افتتاح ، دو هدف را برای این کار بیان کردند: حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی و همچنین برانگیختن حس ملی و میهنی. از اشیای مهمی که در این موزه نگهداری می شود می توان به جواهر آلات گرانبهای سلطنتی، لباس های تاریخی و ارزشمند و سنگ های قیمتی اشاره کرد.

مولی آگه
این مکان در سال 1906 ساخته شده است و ساخت آن قبل از شروع جنگ جهانی اول پایان یافته است. مولی آگه مدتی مقر حکومتی مالدیو بود و در سال 1953 پس از اعلام جمهوری در این کشور این مکان به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد و تا سال 1986 هم به همین عنوان استفاده میشد. این مکان زیبا با معماری شگفت انگیز و قدیمی ، محلی برای بازدید گردشگران است.

غواصی در سواحل دریا
یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور مالدیو غواصی در آب های شفاف و لذت بردن از طبیعت زیبای زیر دریا است. بیشتر مکان های اقامتی در مالدیو امکان غواصی در عمق کم و متوسط را برای گردشگران فراهم کرده اند. خاطره ای که هیچ گاه از ذهن گردشگران پاک نخواهد شد.

مجموعه جزایر مرجانی
26 جزیره ی زیبای مرجانی در کنار هم در جنوب مالدیو مقصد اصلی گردشگران است. مطابق آمار این مجموعه جزیره بزرگترین جزایر مرجانی جهان هستند که مسئولیت نگهداری از این جزایر بر عهده ی مسئولان مستقل از دولت می باشد.


غواصی مهمترین جاذبه گردشگری مالدیو است . بهترین زمان برای غواصی از ژانویه تا آوریل می باشد که دریا صاف و هوا آفتابی و عمق دید زیر آب تا 30 متر نیز می رسد. در سال 2006 مالدیو رکورد بالاترین تعداد غواصی همزمان در جهان را از آن خود کرد.
کلبه های چوبی و سنگی ساخته شده بر روی سواحل مرجانی این کشور از اروپایی ترین مکانها جهت گذراندن اوقات خوش ماه عسل بی نظیرتر بوده که این خود از دیگر جاذبه های مهم گردشگری این کشور هستند.