برج توکیو

برج توکیو (Tokyo Tower) مرداد ۳۰, ۱۳۹۶

برج توکیو

برج توکیو ، برجی مخابراتی است که در پارک شیبا و بر روی ساختمانی ۴ طبقه قرار گرفته است. این برج با داشتن ۶/۳۳۲ متر ارتفاع، پس از توکیو اسکای تری، بلندترین برج توکیو می باشد. همچنین برج توکیو برجی فولادی است که بلندترین برج فولادی متکی به خود در جهان می باشد. در ساخت این برج که به صورت مشبک است، از معماری برج ایفل الهام گرفته شده است. برج توکیو طبق مقررات ایمنی هوایی به رنگ سفید و نارنجی می باشد. همچنین هر ۵ سال یک بار مجدداً رنگ آمیزی می شود که رنگ آمیزی آن یک سال به طول می انجامد. رنگ آمیزی بعدی برج قرار است در سال ۲۰۱۹ انجام شود.

ساخت برج توکیو در سال ۱۹۵۸ به اتمام رسید و تنها منبع درآمد آن گردشگری و اجاره آنتن می باشد. ابتدا در سال ۱۹۶۱ آنتن های رادیویی به منظور پخش های تلویزیونی بر روی برج نصب شدند. اما برج با گسترش محیط اطرافش ارتفاع کافی نداشت و امروزه تنها برای ارسال سیگنال رسانه های ژاپنی استفاده می شود. برج توکیو اسکای تری در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و با ارتفاع بیشتری جایگزین این برج جهت پخش های تلویزیونی شد.

جاذبه های گردشگری

FootTown که در پایه برج قرار گرفته است، ساختمانی ۴ طبقه می باشد که در هر طبقه آن جذابیت ها و دیدنی های بسیاری وجود دارند. برخی از این دیدنی ها عبارتند از:

طبقه اول: شامل گالری آکواریوم، سالن پذیرایی، رستوران برج با ظرفیت ۴۰۰ نفر، فروشگاه Family Mart و یک فروشگاه سوغاتی می باشد. با این حال جاذبه اصلی این طبقه، آسانسور سه طبقه ای است که شما را مستقیماً به رصد خانه اصلی می رساند.

طبقه دوم: این طبقه که به غذا و خرید اختصاص داده شده است، شامل ۵ رستوران مستقل و یک فود کورت با ۴ رستوران از جمله مک دونالد و pizza-La می باشد.

طبقه سوم و چهارم: شامل موزه جهانی گینس، موزه موم برج توکیو و گالری هایی نظیر گالری هولوگرام و … می باشد.

در نهایت، این برج که به نقطه عطفی در توکیو تبدیل شده است، تاکنون ۱۵۰ میلیون گردشگر را به خود جذب کرده است.

تور ژاپنتور ژاپنویزای ژاپن

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید