اطلاعات سریع


نام رسمی

ژاپن

پرچم

موقعیت جغرافیایی

شرق دور

نقشه

123

پایتخت

توکیو

زبان های اصلی

ژاپنی

ادیان

شینتو، بودایی

حکومت

پادشاهی مشروطه

مساحت

۳۷۷٬۸۷۳کیلومتر مربع

جمعیت

۱۲۷٬۴۳۳٬۴۹۴

واحد پول

ین (¥) (JPY)

ساعت

(GMT+9) چهار ساعت و نیم جلوتر از ایران

جهت رانندگی

چپ

پیش شماره

81+

نوع پریز برق

ولتاژ نوع برق

100V, 50 or 60Hz

رومینگ ایرانسل

ندارد

رومینگ همراه اول

دارد

شهر های توریستی اصلی

توکیو، هاکونه، اوساکا، کیوتو، نارا

تاریخچه


 

مجمع الجزایر ژاپن با اینکه از نظر وسعت کشور کوچکی است، اما از موقعیت استراتژیک و مهمی برخوردار است، مجاورت آن با روسیه، از مهم‌ترین عناصر جغرافیای ـ سیاسی ژاپن به ویژه پس از جنگ دوم جهانیاست. از طرف دیگر این کشور بر سر راه کوتاه‌ترین و مهم‌ترین خطوط مواصلاتی بین آمریکای شمالی و خاور آسیا در اقیانوس آرام قرار گرفته‌است و کشتی‌هایی که از سواحل غربی ایالات متحده به مقصد چین،هنگ کنگ، و کشورهای جنوب شرقی آسیا حرکت می‌کنند، معمولاً در بنادر آن پهلو می‌گیرند. به این جهت، ژاپن حائلی است بین اقیانوس آرام و کشورهای روسیه و چین. گرچه گفته می‌شود که نخستین انسان‌ها بیش از ده هزار سال قبل در شبه جزیره ژاپن سکونت داشته‌اند اما خاستگاه واقعی مردمان امروز ژاپن هنوز ناشناخته‌است. آغاز تاریخ ژاپن، با مردمانی از نژاد آینو و مغول به سده‌های پیش از میلاد مسیح بازمیگردد و از آن زمان تاکنون تنها یک سلسله امپراتوری بر این سرزمین فرمانروایی کرده‌است. به طور کلی می‌توان تاریخ ژاپن را به چهار دوره تقسیم کرد:

دوران کهن

کشت برنج و استفاده از ابزار فلزی حداقل از سیصد سال قبل از میلاد مسیح در ژاپن آغاز شد. سیستم حکومتی متمرکز بر امپراتور، بین قرن‌های چهارم و هفتم با پایتختی که در استان امروزی نارا قرار داشته، بسط و توسعه یافت. آغاز بهار سال ۶۶۰ پیش از میلاد، همزمان بود با مراسم تاج گذاری امپراتور جیمو تنو در یاماتو (استان کنونی نارا). او نخستین امپراتور ژاپن بود، مورخان آن را آغاز امپراتوری ژاپن می‌دانند.

دوران امپراتوری (اشراف سالاری)

فرهنگ بودایی با نفوذ قوی چین در قرن هشتم رشد و شکوفایی یافت. سپس پایتخت به شهر کنونی کیوتو یعنی جایی که قواعد اشراف سالاری در مدتی مدید در آن تداوم داشت انتقال یافتافسانه گنجی (The Tale of Genji)، که گفته می‌شود کهن ترین رمان جهان است در این محدوده زمانی نگاشته شده‌است. سلطان تنجی را باید بنیادگذار این دوره ژاپن دانست. وی امپراتوری بسیار مقتدر بود، شهر کیوتو پایتخت ژاپن، در دوره امپراتوری او به عظمت رسید. همچنین برخی از پادشاهان این دوره بعلت گرایش به آئین بودا و تعصب در این دین دست از زندگی مجلل و اشرافی خود برداشتند.

در این دوره همزمان با قدرت گرفتن کشور چین، فرهنگ و هنر این کشور نفوذ بسیاری در ژاپن پیدا کرد. ژاپن در این دوره بسرعت رو به ترقی نهاد. تمول بسیار موجب فساد و هرج و مرج گردید. بی‌عدالتی، دزدی و راهزنی افزایش یافت. خاندان‌های بزرگ نیز، امپراتوری را آلت دست خود کردند و علناً قدرت از امپراتور خلع گردید. به این ترتیب حکومت امپراتوری جای خود را به «حکومت شوگونی» داد.

دوران شگون‌ها

طبقه جنگجویان (سامورایی‌ها) به تدریج نیرومند شد و حدوداً در پایان سده دوازدهم به قدرت رسید. توکوگاواشوگوناته پایتخت خود را در (ادو (توکیوی کنونی در اوایل قرن هفدهم بنیاد نهاد که منجر به سال‌های طولانی منازعه و درگیری و سرنگونی رژیم‌های متعدد شد. حکومت ادو سیاست انزوای ملی را به منظور محدودیت روابط با کشورهای خارجی اختیار نمود. ورود «ناخدا پری» به ژاپن در سال ۱۸۵۳ به نحوی موثر سیاست درهای بسته را خاتمه داد. سده دوازدهم همزمان بود با آغاز دوره ملوک الطوایفی در ژاپن. همزمان امپراتوری رو به افول نهاد و شگون‌ها با لقب موروثی دیکتاتورهای نظامی ژاپن(که به معنی سردار یا سرداران است) از ۱۱۹۲ تا ۱۸۶۷م (به رغم وجود امپراتور) عملاً بر آن کشور حکومت می‌کردند و تا نیمه اول سده نوزدهم حکومت مستبدانه خود را بر ژاپن ادامه دادند. ورود خارجی‌ها و انقلاب ۱۸۶۸(معروف به انقلاب میجی) مردم ژاپن را از خواب انزوا بدر آورد.

دوران مدرن

با استعفای شوگون از قدرت در سال ۱۸۶۷ (معروف به دوره بازگشت میجی) قدرت مجدداً به امپراتور انتقال یافت.  با از سرگیری اداره امور حکومتی، دولت جدید با سیاست گذاری‌های غربگرایانه، از جمله بنیاد نهادن سیستم کابینه‌ای، تدوین قانون اساسی و اصلاح سیستم حکومت محلی ، سامانه آموزشی نوین را ترویج داد. فرهنگ غربی سیاست بهبود رفاه ملی و قدرت نظامی فعالانه رواج یافت. وی پایتخت را از کیوتو به توکیو که به معنای پایتخت شرقی است انتقال داد. در دوره امپراتوری او (که تا سال ۱۹۱۲ ادامه داشت و دوره میجی خوانده می‌شود)، اصلاحات بسیاری در ساختار اداری، حکومتی و نظامی صورت گرفت. چنان که در آغاز قرن بیستم ژاپن به سرعت صنعتی گردید و در آستانه تبدیل به قدرتی جهانی بود.

در ۱۹۴۱م که دو سال از جنگ جهانی دوم می‌گذشت، دولت‌های آلمان،ایتالیا و ژاپن متحد شدند تا نیروهای خود را علیه متفقین به کار اندازند. ژاپن بدون اعلام قبلی به پرل هاربر در هاوایی حمله کرد و خسارت شدیدی به آمریکا وارد ساخت. این اقدام ژاپن موجب گردید تا ایالات متحده با تمام نیروی خود وارد جنگ گردد. ژاپنی‌ها بعد از پرل هاربر به اندونزی و سنگاپور حمله کردند و پیروزیهای درخشانی بدست آوردند، اما نتایج جنگ در اروپا به ضرر متحدین تمام شد و آلمان هیتلری در ۱۹۴۵م سقوط کرد. پیشرفت پرشتاب نظامی ژاپن در سرتاسر شمال شرق آسیا و اقیانوس آرام متوقف شد و ایالات متحده با توافق شوروی سابق با پرتاب دو بمب اتمی در شهرهای هیروشیما و ناگازاکی، ژاپن را وادار به تسلیم کرد؛ و به این ترتیب برای ژاپن، جنگ دوم جهانی با شکستی فاجعه آمیز و وحشت جنگ اتمی به پایان رسید. دولت ژاپن به دستور امپراتور هیروهیتو در ۱۴ اوت ۱۹۴۵م بدون قید و شرط، تسلیم متفقین شد و تمامی متصرفات خود در اقیانوس آرام از جمله کشور کره را از دست داد.

ژاپن پس از رهایی از جنگ، سیاست مسالمت آمیز در پیش گرفت و در ۱۹۵۶م به عضویت سازمان ملل متحددرآمداقتصاد این کشور بار دیگر تنها چند سال پس از پایان جنگ و در دهه ۱۹۶۰م با رشد متوسط ۱۰٪ در سال به بالاترین نرخ رشد اقتصادی در بین تمامی کشورهای درگیر جنگ رسید؛ و این کشور به یکی از بزرگترین قدرت‌های اقتصادی جهان تبدیل گردید و در عرصه فناوری پیشتاز شد

شهرها


توکیو (tokyo)

اودایبا (Odaiba)

اوساکا (Osaka)

کیوتو (kyoto)

نارا (nara)

هیروشیما (Hiroshima)

زوریخ (Zurich)


شهر توکیو

شهر توکیو یا کلانشهر توکیو، پایتخت ژاپن و یکی از 47 استان آن می باشد. این شهر در بخش شرقی جزیره هونشوی قرار گرفته است. همچنین این شهر پرجمعیت ترین شهر جهان و محل اقامت امپراتور و دولت ژاپن می باشد. این شهر بزرگ ترین پایتخت صنعتی جهان بعد از نیویورک و لندن به شمار می آید. در ابتدا، توکیو دهکده ای کوچک به نام ادو بود که در آن شغل ماهیگیری جریان داشت. پس از گذر زمان و پیشرفت این دهکده، در قرن 18 میلادی، تبدیل به یکی از بزرگ ترین شهرهای جهان شد. رفته رفته این شهر تبدیل به بزرگترین قطب اقتصاد شهری جهان شد. در رده بندی برترین شرکت های جهان در سال 2008 میلادی، 47 شرکت از میان پانصد شرکت، در توکیو بودند. این شهر بارها و بارها بر اثر آتش سوزی، زمین لرزه و جنگ از بین رفته و بارها زیباتر از قبل نوسازی شده است. به همین دلیل است که این شهر، چشم اندازی مدرن دارد و بافت سنتی زیادی در آن دیده نمی شود. توکیو، دارای حمل و نقلی پاکیزه و منظم است. همچنین از فضای سبز غنی ای برخوردار است؛ به طوریکه 3/36 درصد از مساحتش را فضای سبز تشکیل داده است. این شهر دارای دو دریاچه مصنوعی می باشد که اوکوتاما و تاما نام دارند. دریاچه اوکوتاما بزرگترین منبع اب آشامیدنی ژاپن نیز می باشد.

تقسیمات شهری توکیو

توکیو، به سه منطقه بزرگ تقسیم می شود که به شرح زیر می باشند:
 • مناطق ویژه
 • منطقه تاما
 • جزایر

جشنواره ها

شهر توکیو، دارای جشنواره های فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی بسیاری می باشد که برخی از آنان عبارتند از:
 • جشنواره فیلم توکیو: بزرگترین رویداد سینمایی ژاپن می باشد.
 • جشن کاندا: جشن ادو
 • جشن سانئو: جشن ادو
 • جشن فوکاگاوا: جشن ادو
 • جشن سانجا: در معبد آساکوسا برگزار می شود.
 • جشن ساکورا: شکوفایی شکوفه های گیلاس
 • آتش بازی رود سومیدا: بزرگترین آتش بازی پایتخت ژاپن
 • آتش بازی خلیج توکیو
 • آتش بازی جینگوگائین
تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

دیدنی ها

کوه فوجی(mount fuji)

دیزنی لند توکیو(Tokyo disneyland)

باغ وحش اوئنو(ueno )

موزه ی ملی توکیو( Tokyo National Museum)

پارک یویوگی (yoyogi)

خیابان تاکشیتا (takeshita street)

کاخ آکاساکا (akasaka palace)

کوه کوموتوری (kumotori mount)

معبد یوشیما (yushima)

مرکز ملی هنر توکیو (national art center)

اودایبا

اودایبا ، مجموعه جزایری مصنوعی واقع در خلیج توکیو است که از چندین جزیره مختلف تشکیل شده است. این جزایر ابتدا در سال 1850 و اواخر دوره ادو برای اهداف دفاعی ساخته شده بودند. در اواخر قرن بیستم نیز به عنوان یک ناوگان دریایی گسترش یافت. در نهایت از سال 1990 به عنوان منطقه تجاری، مسکونی و تفریحی توسعه یافت. جزایر اودایبا متعلق به سه بخش مختلف شهر توکیو هستند. بزرگترین این جزایر «زمین شماره 13» می باشد که «دایبا» نیز نامیده می شود. دسترسی به این جزایر از طریق «رینبو بریج» یا «پل رنگین کمان» امکان پذیر است که جزایر را به منطقه «میناتو» وصل می کند. مناطق این جزیره عبارتند از:
 • دایبا: زمین شماره 13 که جزئی از میناتو می باشد.
 • آئومی: اکثر مناطق آئومی جزئی از کوتو هستند. بخش هیگاشی یاشیئو آن جزئی از پیناگاوا است.
 • آری آکه کیتا: جزئی از کوتو می باشد.
 • آری آکه مینامی: جزئی از کوتو می باشد.

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری مناطق اودایبا به شرح زیر می باشند: منطقه میناتو
 • ساختمان تلویزیون فوجی
 • پارک ساحلی
 • پارک دایبا
 • هتل گراند پاسیفیک
 • هتل نیکو توکیو
 • مجسمه آزادی
 • مرکز خرید دست توکیو بیچ
 • مرکز تفریحی توکیو جوی
 • آکواریوم آکواسیتی
مکان های کوتوی اودایبا
 • پالت تاون
 • موزه میدائیکان
 • نمایشگاه بین المللی توکیو
 • حمام آب معدنی اوادو – اونسن – منوگاتاری
مکان های شیناگاوای اودایبا
 • موزه علوم دریایی
 • پارک شیئو کاره
امروزه اودایبا، به یک مقصد خرید و گردشگری برای توکیو و گردشگران تبدیل شده است. تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

جاذبه ها
  برای شهر موردنظر جاذبه‌ی گردشگری یافت نشد.

اوساکا

اوساکا واقع در ناحیه کانسای ژاپن، سومین شهر بزرگ ژاپن و مرکز استان اوساکا می باشد. این شهر در دوران ادو مرکز تجارت برنج بوده و به همین دلیل از لحاظ تاریخی به «آشپزخانه ملت» شهرت دارد. اوساکا، فرهنگ سنتی و مدرن کشور ژاپن را ترکیب کرده و با این ترکیب اوساکا را به شهری جذاب و زیبا تبدیل کرده است. اوساکا همچنین با داشتن پارک ها، معابد، زیارتگاه ها، موزه ها و فضاهای سبز شهری به شهری متنوع برای گردشگران تبدیل شده است. با این که شهر اوساکا، فاصله کمی از کیوتو دارد ولی از این شهر مدرن تر می باشد. همچنین این شهر جزء پرجمعیت ترین شهرهای جهان می باشد. شهر اوساکا با شب های زیبا و نور پردازی شده و بافت شهری و مدرن خود به یکی از جاذبه های گردشگری محبوب گردشگران از سراسر جهان تبدیل شده است. غذاهای این شهر نیز از شهرت خاصی برخوردارند که برخی از آنها عبارتند از:
 • کوفته تاکویاکی (Takoyaki)
 • خوراک میگو یا ماهی (Okonomiyaki)
 • کباب گوشت همراه با سبزیجات (Kushikatsu)
 • پنکیک نگیاکی (Negiyaki)
 • شیرینی تایکو مانجو (Taiko Manju)
 • سوشی (Sushi)
 • سوپ کیتسونه اودون (Kitsune Udou)

جاذبه های گردشگری

برخی از جاذبه های گردشگری اوساکا، عبارتند از:
 • قلعه و پارک اوساکا (Osaka Castle)
 • معبد شیتنوجی (Sjitenno-ji)
 • آکواریوم کیوکان (Aquarium Kaiyukan)
 • چرخ و فلک تمپوزان (Tempozan Ferris Wheel)
 • برج های کوب پورت و ستوتنکاکو (Tsutenkaku and the Kobe port Tower)
 • موزه ملی هنر (National Museum of Art)
 • پارک و باغ وحش تنوجی (Tennoji park and zoo)
 • موزه علمی (Science Museum)
 • ساختمان شیشه ای اومدا (Umeda Sky Building)
 • معبد هوزنجی یوکوچو (Hozenji Yokocho)
 • موزه سرامیک شرقی (Museum of Oriental Ceramic)
 • منطقه شینسکای (Shinsekai)
 • استودیو جهانی (Universal Studios)
 • ناحیه دوتونبوری (Dotonbori)
 • منطقه شینسایباشی (Shinsaibashi)
 • معبد سومایوشی تایشا (Sumiyoshi Taisha Shrine)
 • موزه سبک زندگی (Museum of Housing and Living)
 • موزه تاریخ (Museum of History)
تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

کیوتو

کیوتو یکی از شهرهای ژاپن می باشد که در بخش مرکزی جزیره هونشو قرار گرفته است. این شهر با جمعیتی نزدیک به 15 میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ژاپن به شمار می آید. همچنین کیوتو، در مدت بیش از هزار سال پایتخت امپراتوری ژاپن بوده است و به «پایتخت هزار ساله» شهرت دارد. این شهر جزء شهرهای مجلل و مدرن کشور ژاپن می باشد. شهر کیوتو، در منطقه ای دره ای واقع شده است که اطراف آن را کوه های بسیاری زیادی احاطه کرده است. تا قرن شانزدهم، کیوتو، بزرگ ترین شهر ژاپن بوده است. پس از پایان قرن شانزدهم شهرهای توکیو و اوساکا توانستند در رتبه ای بالاتر از کیوتو قرار بگیرند و عنوان بزرگ ترین شهرهای ژاپن را به خود اختصاص دهند. با توجه به این که شهر کیوتو جنگ های بسیاری را در طول تاریخ به خود دیده است، اما توانسته آثار تاریخی و معابدش را حفظ کند. همچنین در دوران گذشته، کیوتو، بزرگ ترین شهر ژاپن بوده است

آب و هوا

به موجب قرار گرفتن بر روی مناطقی دره ای، کیوتو، تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد را تجربه می کند. به طور کلی می توان گفت که شهر کیوتو از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار می باشد.

فستیوال ها و جشنواره ها

از هزاران سال قبل تاکنون، در شهر کیوتو، فستیوال ها و جشنواره های بسیاری برگزار می شود. این فستیوال ها از نقاط قوت و جاذبه های شهر کیوتو به شمار می آیند. این جشنواره ها و فستیوال ها سبب شده تا شهر کیوتو از شادابی و سرزندگی فراوانی برخوردار باشد. برخی از مشهورترین این جشنواره ها عبارتند از:
 • آوی ماتسوری (Aoi Matsuri): در پانزدهم ماه می آغاز می شود.
 • گیون ماتسوری (Gion Matsuri): یکی از مشهورترین جشنواره های ژاپن می باشد.
 • جیدای ماتسوری (Jidai Matsuri)

جاذبه های گردشگری

کیوتو، همچنین تعداد بسیار زیادی معبد و اثر تاریخی را در خود جای داده است که برخی از آنها عبارتند از:
 • معبد ریوان – جی (Ryoan-ji): نمونه ای از بناهای آیین ذن (Zen) بودایی است که به نمودار جهانی معنوی معروف می باشد.
 • معبد کین کاکوجی (عمارت کلاه فرنگی طلایی) (kinkaku-ji)
 • ویلای سلطنتی کاتسورا (Katsura Imperial Villa)
 • قلعه نیجو
 • قلعه فوشیمی ایناری (Fushimi – Inari)
 • کیومیزو – درا (Kiyomizu - dera)
 • معبد سانجو سانگن (Sanjusangen - do)
 • قصر سلطنتی کیوتو (Kyoto Imperial Palace)
 • معبد نیشی هونگاجی (Nishi Honganji Temple)
 • موزه ملی کیوتو (Kyoto National Museum)
 • معبد بیودو – این (Byodo - in)
تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

نارا Nara

نارا ، پایتخت باستانی و پایتخت جنوبی ژاپن، مرکز استان نارا می باشد که در ناحیه کانسای و در شمال استان نارا درست در مرز استان کیوتو قرار گرفته است. این شهر حدود 1400 سال قبل و در بین سال های 710 و 784 میلادی پایتخت ژاپن بوده است. در نهایت در سال 784 پایتخت زاپن به هِی آن کیو انتقال داده شد. نارا در زبان ژاپنی کهن به معنای «تخت ساخته شده» می باشد. پس از انتقال پایتخت از نارا، این شهر کماکان اهمیت خود را حفظ کرده و با نیایشگاه ها و ویرانه های باستانی و کهن اش، به یکی از شهرهای مهم گردشگری ژاپن تبدیل شده است. نیایشگاه ها و آثار تاریخی این شهر به قدری است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده اند. این شهر همچنیندر نزدیکی شهرهای توکیو و اوساکا قرار دارد. به طور کلی 8 معبد، مقبره و ویرانه در نارا باقی مانده است که به شرح زیر می باشند: معبد تودای جی، معبد سایدای جی، معبد کوفوکو جی، معبد کاسوگای نارا، معبد گانگو جی، معبد یاکوشی – جی، معبد توشودای – جی، کاخ هِیجو. این مجموعه همراه با جنگل Kasugayama Primeval، در مجموع «آثار تاریخی نارا باستان» هستند و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

برجستگی ها

مقبره ها

 • مقبره مقبره گوساشی Gosashi
 • مقبره Saki Ishidukayama
 • مقبره Saki Misasakiyama
 • مقبره Hishiage Tomb
 • مقبره Konabe
 • مقبره Uwanabe
 • مقبره Horaisan Tomb

معابد بودایی

 • معبد تودای جی شامل نیگاتسو – دو Nigatsu do
 • معبد سایدای جی Saidai ji
 • معبد کوفوکو – جی Kofuku ji
 • معبد گانگو – جی Gango ji
 • معبد یاکوشی – جی Yakushi ji
 • معبد توشودای – جی Toshodai ji
 • معبد شین یاکوشی Shinyakushi
 • معبد دایان جی Daian ji
 • معبد اِنجو جی Enjo ji
 • معبد ریوسن جی Ryosen ji

زیارتگاه ها

 • زیارتگاه هیمورو Himuro
 • زیارتگاه Kasuga
 • زیارتگاه Tamukeyama Hachiman

کاخ ها

 • کاخ هِیجو Heijo
تور ژاپن - تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

هیروشیما

هیروشیما، پایتخت استان هیروشیما است که بزرگترین شهر در منطقه چوگوکو، هونشو غربی (بزرگترین جزیره ژاپن) می باشد. هیروشیما در لغت و زبان ژاپنی به معنای «جزیره وسیع» است. این شهر در سال 1889 در موقعیت شهری قرار گرفت و در آپریل 1980 نیز به یک شهر مستقل تبدیل شد. این شهر با داشتن تنها 500 سال قدمت، از شهرهای دیگر ژاپن جوان تر است. هیروشیما از نظر جمعیت، 2/2 درصد از جمعیت ژاپن را تشکیل داده و در رتبه دهمین شهر پرجمعیت کشور قرار دارد. همچنین با 8479 کیلومتر مربع مساحت، رتبه 11 ام را در میان 47 استان ژاپن به خود اختصاص داده است. هیروشیما، اولین شهر جهان می باشد که در طول تاریخ جهان، با بمب اتمی ویران شده است. ارتش نیروی هوایی آمریکا در تاریخ 6 آگوست 1945 میلادی، یک بمب اتمی حاوی 60 کیلوگرم اورانیوم را – که به پسر کوچک معروف است – در فاصله 548 متری از سطح زمین منفجر کرد. قدرت این بمب به اندازه ای بود که از فاصله 9 کیلومتری با درخششی 10 برابر نورانی تر از نور خورشید قابل رؤیت بود. همچنین قدرت بمب برابر با 20 تن تی ان تی نیز بود. تا پایان سال 1945 بر اثر انفجار این بمب حدود 140000 نفر جان خود را از دست دادند. بین سال های 1946 تا 1951 نیز 60000 تن دیگر جان خود را از دست دادند. کل شهر هیروشیما نیز بر اثر انفجار با خاک یکسان شد و تنها یک ساختمان اداری نیز که در مرکز انفجار قرار داشت به طور کامل نابود نشد. این ساختمان تنها بازمانده بمباران اتمی هیروشیما است و «یادمان صلح هیروشیما» نامگذاری شده است.

آب و هوا

هیروشیما، دارای آب و هوایی عموماً گرم می باشد و به دور از هر گونه بلایای طبیعی نظیر طوفان و زلزله است. با این وجود، تفاوت بسیاری بین آب و هوای نواحی کوهستانی در شمال و مناطق ساحلی آن در جنوب وجود دارد. میانگین درجه حرارت و بارش باران در شمال به ترتیب 12 درجه سانتی گراد و 1700 میلی متر و در جنوب به ترتیب 15 درجه سانتی گراد و 1500 میلی متر می باشد.

جاذبه های گردشگری

محوریت کلیه جاذبه های گردشگری شهر هیروشیما در کلمه صلح خلاصه شده است. برخی از این جاذبه های گردشگری عبارتند از:
 • پارک صلح
 • یادمان صلح هیروشیما
 • موزه یابود صلح
 • قلعه هیروشیما
 • باغ گل و گیاه شوکی – ان
 • معبد جوکوکو – جینجا
 • باغ غرق شده
تور ژاپن - تور ژاپن موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

زوریخ

زوریخ ، پایتخت کانتون زوریخ است و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر کشور سوئیس نیز می باشد. این شهر همچنین بهترین کیفیت زندگی در جهان را داراست. علاوه بر این، زوریخ، یک شهر جهانی پیشرو نیز هست که با وجود داشتن جمعیت نسبتاً کمی، جزء بزرگترین مراکز مالی جهان می باشد. این شهر تعداد زیادی از مؤسسات مالی و غول های بانکی را از سراسر جهان در خود جای داده است. دلیل این امر پایین بودن نرخ مالیت شرکت های خارجی است که این امر آنها را ترغیب می کند تا دفاترشان را در این کشور تأسیس کنند. این شهر همچنین مهم ترین مرکز مالی و قطب اقتصادی سوئیس نیز می باشد. زوریخ با داشتن مراکز آموزشی و دانشگاه های بسیار معتبر، جزء یکی از مراکز دانشگاهی معروف جهان نیز می باشد. این شهر همچنین بزرگ ترین و پر رفت و آمد ترین فرودگاه بین المللی جهان را در خود جای داده است. در اکثر مواقع زوریخ، به عنوان پایتخت فرهنگی سوئیس شناخته می شود، درحالیکه پایتخت سیاسی سوئیس شهر برن است.

آب و هوا

شهر زوریخ، در قسمت شمال مرکزی کشور سوئیس، در دامنه کوه های آلپ و در شمال غربی دریاچه زوریخ قرار گرفته است. این شهر با قرار گرفتن در موقعیتی دره ای، در طول سال آب و هوایی معتدل دارد. تابستان های گرم و بخار آلود، بارش باران تقریباً متناوب، بهار و پاییز معتدل و زمستان های تقریباً سرد، از ویژگی های آب و هوایی این شهر به شمار می رود. زوریخ شهری پاک است که به این ویژگی هم شهرت جهانی دارد. این شهر با داشتن ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد و عالی، مقصدی مطلوب برای گردشگران می باشد و سالانه تعداد بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی را به خود جذب می کند.

جاذبه های گردشگری

کلیساها

زوریخ، دارای چهار کلیسای اصلی می باشد که این چهار کلیسا عبارتند از:
 • کلیسای Grossmunster
 • کلیسای Fraumunster
 • کلیسای Peter
 • کلیسای Predigerkriche

موزه ها

 • موزه هنر
 • موزه ملی زوریخ
 • موزه هنر لوکوربوزیه پاویلیون
 • موزه ریتبرگ
 • موزه طراحی
 • موزه کنستراکتیو هاوس
 • موزه بِیِر
 • موزه تراموا

پارک ها و فضاهای سبز

 • باغ جانورشناسی یا باغ وحش زوریخ
 • باغ گیاهشناسی قدیم زوریخ
 • باغ چینی ها
 • پارک Uetliberg
تور سوئیس - تور سوئیس موقعیت

اطلاعات کلی و آب و هوا

جاذبه ها
  برای شهر موردنظر جاذبه‌ی گردشگری یافت نشد.

زمان مناسب سفر


هر فصلی از سال سفر به ژاپن رفتن به تور ژاپن و گشت و گذار در آن لذت بخش است. از نظر آب و هوا فصل های بهار و پاییز مطلوب تر است و این فصل ها بهترین زمان برای سفر هستند. در فصل بهار شکوفه های گیلاس و در فصل پاییز برگ های رنگین و طلایی مناظر بسیار زیبایی را بوجود می آورند. اغلب روز های ماه ژوئن بارانی است و ماه آگوست گرم ترین و مرطوب ترین روزهای سال را دارد.

رخدادها و جشنواره ها


تعطیلات رسمی

یکشنبه 1 ژانویه روز سال نو
دوشنبه 9 ژانویه جشن 20 سالگی
شنبه 11 فوریه روز بنیاد ملی
دوشنبه 20 مارچ روز  اعتدال بهاری
شنبه 29 آپریل روز شُوا (Showa)
چهارشنبه 3 می روز یادبود قانون اساسی
پنج شنبه 4 می روز سبز
جمعه 5 می روز کودکان
دوشنبه 17 جولای روز دریانوردی
جمعه 11 آگوست روز کوهستان
دوشنبه 18 سپتامبر روز قدردانی از سالمندان
جمعه 22 سپتامبر روز اعتدال پاییزی
دوشنبه 9 اکتبر روز ورزش و سلامتی
جمعه 3 نوامبر روز فرهنگ
پنج شنبه 23 نوامبر روز شکرگزاری کار
شنبه 23 دسامبر روز تولد امپراتوران

ماتسوری ها

ماتسوری لغتی است ژاپنی که به جشنواره ها یا تعطیلات مختلف اختصاص داده می شود. به طور کلی هیچ ماستوری خاصی که متعلق به همه ژاپن باشد، وجود ندارد. بلکه ماتسوری ها از منطقه به منطقه متفاوت هستند.

لیست ماتسوری های معروف

ماتسوری مکان و زمان برگزاری شهر
آتسوتا (Atsuta) در معبد آتسوتا و در ماه ژوئن برگزار می شود ناگویا (Nagoya)
آوی (Aoi) در معابد شیموگامو و کامیگامو و در ماه می برگزار می شود کیوتو (Kyoto)
گیون (Gion) در ماه ژوئیه برگزار می شود کیوتو
هاداکا (Hadaka) در ماه فوریه برگزار می شود اوکایاما (Okayamo)
هاکاتا جیون یاماکاسا

(Kakata Gion Yamakasa)

در معبد کوشیدا و در ماه ژوئیه برگزار می شود فوکوئوکا (Fukuoka)
هونن (Honen) در معبد تاگاتا و در ماه مارچ برگزار می شود کوماکی
جیدای (Jidai) در 33 اکتبر برگزار می شود کیوتو
کانامارا (Kanamara) در معبد کانایاما و در ماه آپریل برگزار می شود کاوازاکی (Kawasaki)
کاندا (Kanda) در معبد کاندا جیوجین و در ماه می برگزار می شود توکیو
کانتو (Kanto) 7-3 آگوست برگزار می شود آکیتا (Akita)
کیشی وادا دانجیری

(Kishiwada Danjiri)

در ماه سپتامبر برگزار می شود کیشی وادا (Kishiwada)
میکی، فستیوال برداشت پاییز

(Miki Autumn Harvest Festival)

در معبد اومیا هاشیمان و در ماه اکتبر برگزار می شود کیشی وادا
نادا نو کِنکا (Nada no Kenka) در معبد ماتسوبارا هاشیمان و در 15-14 اکتبر برگزار می شود هیمجی (Himeji)
ناگویا (Nagoya) در پارک هیسایا اوداری در ساکائی، ناگویا برگزار می شود ناگویا
سانجا (Sanja) در معبد آساکوسا و در ماه می برگزار می شود توکیو
سانو (Sanno) در معبد هیه و در ماه ژوئن برگزار می شود توکیو
تنجین (Tenjin) در معبد تِنمان گو اوساکا و در ماه ژوئیه برگزار می شود اوساکا
واکاکیسا (Wakakusa Yamayaki) در نارا و در چهارمین شنبه ماه ژانویه برگزار می شود نارا
یوتاکا (Yotaka) در تونامی، تویاما و در ماه ژوئن برگزار می شود تویاما

فستیوال ها
فستیوال برف ساپورو (هاکایدو)
Sapporo Snow Festival Hakkaido

فستیوال یخ دریاچه شیکاتسو Lake Shikotsu Ice Festival

فستیوال یخ دریاچه تووادا Lake Towada Snow Festival

فستیوال آئوموری نبوتا Aomori Nebuta Festival

فستیوال تابستانی جاز نانگو Nango Summer Jazz Festival

فستیوال شکوفه های گیلاس Cherry Blossom Festival