تودای جی (Todai-ji)

تودای جی (Todai-ji) خرداد ۲۰, ۱۳۹۶

تودای جی

به معنی «معبد بزرگ شرقی»، مجموعه ای از چندین معبد است که در شهر نارا در کشور ژاپن قرار دارد. تالار بودای بزرگ این معبد، بزرگترین بنای چوبی و مجسمه بودای آن نیز بزرگترین مجسمه بودای جهان به شمار می آید. همچنین این معبد در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و یکی از هفت معبد قدرتمند و بزرگ در استان نارا ژاپن می باشد.

آغاز ساخت معبدی که امروزه تودای جی نامیده می شود به سال ۷۲۸ بازمی گردد، زمانی که امپراتور Shomu، Kinshosen-ji را برای باج به شاهزاده Motoi تأسیس کرد و Motoi با Komyoshi از خاندان فوجی وارا ازدواج کرد.

در طول دوران Tenpyo ژاپن از یک سری حوادث و بیماری های همه گیر رنج می برد. پس از تجربه این مشکلات در سال ۷۴۱ بود که امپراتور shomu ساخت و ساز معابد را در سراسر کشور ترویج داد. معبد تودای – جی به عنوان معبد ایالت Yomoto منصوب شد و در رأس معابد ایالت های دیگر قرار گرفت.

ساختمان های مختلف تودای جی در درون زیبایی های باغ های آن گنجانده شده اند. این ساختمان ها و باغ ها، در طول قرن ها، در کنار هم و برای تبدیل شدن به بخش جدایی ناپذیر از این مجموعه معابد منحصر به فرد و ارگانیک، تکامل یافته اند. همچنین امروزه ویلاهای مجاور نیز بخشی از معبد تودای – جی به شمار می آیند. برخی از این سازه و ویلاها نیز برای بازدید عموم آزاد هستند.

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید