برای نمایش اطلاعات ویزا، کشور موردنظر را از لیست زیر انتخاب نمایید

ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا

شهروندان ایرانی که تمایل ورود به خاک کشور کانادا را دارند، نیاز به اخذ ویزا یا روادید دارند. حال به طرق مختلف و اهداف مختلف می توانند وارد خاک کانادا شوند. انواع ویزاهای کانادا عبارتند از:

  • ویزای تضمینی کانادا
  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای تحصیلی کانادا
  • ویزای شغلی کانادا
  • ویزای سرمایه گذاری کانادا
  • سوپر ویزا
  • ویزای مطالعاتی کانادا

یکی از معمول ترین روش های ورود به کشور کانادا، اخذ ویزای توریستی یا گردشگری می باشد. این کشور به دلیل زیبایی های فراوان و داشتن شرایط زندگی ایده آل، مقصد گردشگران و مهاجران بسیاری می باشد. تقاضای زیاد برای اخذ ویزای کانادا نیز سبب شده تا شرایط اخذ ویزا روز به روز سخت تر شود.

اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان نیز دشواری های خاص خودش را دارد. سفارت کشور کانادا مدام در حال تغییر شرایط ویزا گرفتن برای ایرانی ها می باشد. علاوه بر تمام سختی های موجود در مسیر ویزا گرفتن، هزینه های زیادی هم متقاضی باید پرداخت کند.

سختی بیش از حد شرایط و مدارک ویزای کانادا، این شرایط را ایجاب می کند که متقاضیان این ویزا، با کارشناسان مجرب مشورت کنند و کارهای خود را با آن ها در میان بگذارند.

یکی دیگر از موانع و دشواری های اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان، تعطیلی سفارت کشور کانادا در ایران می باشد. این امر موجب شده تا متقاضیان اخذ ویزا ناچاراً به یکی از کشورهای همسایه که سفارت کانادا در آن جا مستقر می باشد، سفر کنند. این مسأله نیز هزینه هایی را به مسافران و متقاضیان ویزای کانادا تحمیل می کند.

آدرس سابق سفارت کانادا در تهران

آدرس: تهران – خیابان مطهری – خیابان سر افراز – پلاک ۵۷

تلفن: ۸۱۵۲-۰۲۱

این آدرس هم اکنون تعطیل می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز که بایستی خوانا و با کیفیت ۳۰۰ دی پی آی بصورت رنگی اسکن و ارسال گردند:

۱ . پاسپورت حداقل با ۲ سال اعتبار

۲ . تکمیل اولیه فرم مشخصات فردی

۳ . تکمیل اولیه فرم مشخصات فامیلی

۴ . تکمیل فرم اولیه

۵ . دعوتنامه (توسط شرکت)

۶ . برنامه سفر (توسط شرکت)

۷ . گواهی بانکی نشان دهنده آخرین وضعیت حساب با مانده بالا به زبان انگلیسی با مهر بانک (نزدیک به زمان تحویل مدارک تهیه و همراه با سایر مدارک به شرکت ارائه فرمایید. دقت شود بانک معادل دلاری کانادا / آمریکا موجودی را در متن نامه قیدنماید)

۸ . پرینت سه ماهه آخر گردش حسابی که تمکن از آن گرفته شده (حداکثر ۱۰ تا ۱۵ صفحه کافی است)

۹ . عکس دیجیتال (فایل عکس با فرمت JPEG با رزولوشن ۳۰۰ دی پی آی)

۱۰ . ترجمه شناسنامه

۱۱ . ترجمه عقدنامه (چنانچه قصد سفر با همسرتان را دارید)

۱۲ . ترجمه اسناد و مدارک مالی (سند ملکی، سند محل کار و در صورت اجاره ای بودن محل کار قرارداد اجاره محل کار، اسناد بورس و یا سهام  شرکت ها، حساب های سپرده گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت)

ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا

۱۳ . ترجمه گواهی شغلی:

  • کارمندان بخش دولتی/خصوصی: گواهی اشتغال به کار، آخرین حکم کارگزینی، فیش حقوقی (ترجمه رسمی کلیه مدارک الزامیست)
  • صاحبان شرکت های خصوصی: روزنامه رسمی، آگهی ثبت شرکت، آگهی تغییرات شرکت و یا هرگونه مدرکی که نشان دهنده مالکیت شرکت، نحوه و نوع فعالیت آن می باشد (ترجمه رسمی کلیه مدارک الزامیست)
  • مشاغل آزاد: جواز کسب، کارت بازرگانی، جواز تولید، برگه پرداخت مالیات (ترجمه رسمی کلیه مدارک الزامیست)

۱۴ . ترجمه کارت پایان خدمت برای آقایان (درصورت انجام دوره خدمت)

۱۵ . تهیه لیست سفرهای خارجی در پنج سال گذشته منطبق با مهرهای مربوطه در پاسپورت (اسکن خوانا با کیفیت، در صورتیکه طی پنج سال گذشته بیش از یک پاسپورت داشته اید همراه با لیست سفرها تصویر صفحه مشخصات فردی را نیز اسکن و ارسال فرمایید)

نکته

*** چنانچه مسافر دارای اقامتی غیر از ایران میباشد تصویر برگ اقامت پیوست گردد. چنانچه دارای پاسپورت غیرایرانی است، براساس کشور صادرکننده پاسپورت لیست مدارک مورد نیاز متفاوت میباشد.

*** پس از تعیین وقت سفارت، متقاضی بایستی جهت انجام انگشت نگاری به یکی از دفاتر سفارت کانادا مراجعه نماید که هزینه مربوطه به صورت جداگانه اعلام خواهد گردید که ارتباطی به هزینه ویزا نخواهد داشت.

*** مدت تقریبی بررسی مدارک تا صدور ویزا پس از تکمیل پرونده و انگشت نگاری ۶۰ الی ۹۰ روز به طول خواهد انجامید.

 مراحل تکمیل و ثبت پرونده متقاضی:

۱ . تکمیل پرونده متقاضی توسط بخش ویزای شرکت

۲ . ثبت نام الکترونیک متقاضی توسط شرکت

۳ . اخذ و ارسال نامه انجام بیومتریک توسط شرکت

۴ . حضور متقاضی ظرف مدت حداکثر سی روز پس از ثبت نام الکترونیک در یکی از مراکز انگشت نگاری در ترکیه یا سایر نقاط جهان که دارای دفتر انجام بیومتریک (سی وک) میباشند.

۵ . پس از ثبت نام، بخش ویزای شرکت پرونده متقاضی را مرتباً تا اعلام نتیجه مثبت و یا منفی مانیتور کرده وآن شرکت محترم را در جریان نتیجه پرونده مسافر خواهد گذاشت.

۶ . در حال حاضر سفارت کانادا در ترکیه به پرونده ها دو تا سه ماهه رسیدگی می نماید (مدت زمان رسیدگی بستگی به شلوغی کار سفارت و برگشت گواهی سوءپیشینه مسافر دارد و تأخیر زمان آن برعهده این شرکت نمی باشد.

۷ . این شرکت تمام تلاش خود را در جهت اخذ نتیجه مثبت برای مسافرین دارد ولی از آنجا که صدور ویزا به عوامل متعددی بستگی دارد هیچ تضمینی برای صدور ویزا از طرف این شرکت صورت نخواهد پذیرفت.

تور کانادا 

موقعیت

آدرس:
تهران، شهرک غرب (قدس)، بلوار دریا، جنب چهارراه مطهری، پلاک 126، واحد 4
تلفن : 021-88561195-7
فکس: 021-88561194
لطفا صبر کنید